Ha nem reggelizünk, többet eszünk ebédre
A Nottingham Egyetem kutatói feltárták, hogy ha a reggelit kihagyjuk, akkor a nap további részében többet eszünk. Arra is rámutattak, hogy a reggeli befolyásolja anyagcserénk és hormonális rendszerünk későbbi étkezésekre adott reakcióit.
Az első étkezés az egész nap anyagcseréjét befolyásolhatjaHalat, olajos magvakat, friss gyümölcsöket
A nyári szünidőben kiváló alkalom nyílik arra, hogy a szülők megreformálják gyermekeik és a család táplálkozását, és életmódját.
Nyáron is sokat tehetünk a gyerekkori elhízás ellenEmlékszik a régi tanácsra, hogy egyen sárgarépát, hogy lásson a sötétben? A bizonyíték azt mutatja, hogy számos antioxidáns tápanyag, amely növényi táplálékokban, így a sárgarépában is megtalálható, megelőzi a látással kapcsolatos problémákat.
Mit együnk szemünk egészségért?Becslések szerint a Föld északi féltekéjén élők legalább 40-50%-a D-vitamin-hiányban szenved, különösen a téli hónapokban. A D-vitamin évszaki ingadozásának komoly egészségügyi hatása van, hiánya pedig nem csak a csontok épségét veszélyezteti. A következőkben ezért összegyűjtöttük, milyen betegségek ellen nyújt védelmet a D-vitamin.
Még többet kell fogyasztanunk belőleAz érintettek jól tudják, hogy a cukorbetegek számára a megfelelő táplálkozás titka nem más, mint a tökéletes szervezés.
Néhány praktikus szempont figyelembevételével valóban sokkal könnyebb betartani a diétát.
A diabétesz melletti táplálkozásSokan csupán ennyit tudnak a laktóz-intoleranciáról, más néven a tejcukor-érzékenységről, amely ma Magyarországon a 25 év feletti lakosság 25-30 százalékát érinti.
A laktózérzékenység típusaiA csípős és kemény ételek mindenképpen kerülendők
Manduláink fontos védelmet nyújtanak a levegőből, illetve a táplálékból érkező kórokozók ellen. Amikor viszont krónikusan begyulladnak, folyamatos fájdalmat és egyéb szövődményes problémákat okoznak, előfordul, hogy ki kell venni őket.
Tényleg jót tesz a fagylalt?Valódi hatékonyságuk nem bizonyított
Sokszor reklámozzák a fogyókúrás étrend-kiegészítőket azzal, hogy kiváló zsírégető hatásúak és elveszik az étvágyat. Egy táplálkozástudományi szakember azonban felhívta a figyelmet arra, hogy a hangzatos szavak mögött meglehetősen kevés a bizonyíték.
Akár árthatnak isRendszeres, szükségleten felüli táplálkozás esetén annyi glükóz keletkezik a szervezetben, amennyire a sejteknek már nincs szüksége. A glükózzal telített sejtek kevésbé reagálnak az inzulinra, vagyis inzulinrezisztencia alakul ki, ennek szövődményeként pedig a cukorbetegség mellé magas vérnyomás, infarktus, stroke is társul.
Az állapot és szövődményeiEgyél amennyit akarsz és nézd, ahogy szinte leolvadnak rólad a kilók - ehhez hasonló ígéretekkel hívogatják a ”csodadiéták” gyanútlan áldozataikat.
Veszélyes diéták